87dad78ea8417d6a5d9de198d48de6b48ff2d002

Innowacyjność

Rethink, Reinvent, Redesign, Research, Recycle – przemyślimy, opracujemy od nowa, przeprojektujemy, zbadamy i poddamy recyklingowi Twoją ofertę opakowań

Innovation
Innowacyjność jako część naszych rozwiązań.

 

W unijnym planie działań na rzecz gospodarki obiegowej z 2021 r. ponownie podkreślono cel, jakim jest doprowadzenie do tego, by do 2030 r. wszystkie opakowania nadawały się do ponownego wykorzystania lub recyklingu w sposób ekonomicznie opłacalny. Plan ten jest jednym z głównych elementów składowych europejskiego porozumienia na rzecz ochrony środowiska, w którym UE określa etapy przejścia do gospodarki obiegowej.

Dzięki temu, że jesteśmy niezależnym doradcą o szerokiej ofercie i unikalnym podejściu #Rethink, możemy pomóc klientom uczynić ofertę bardziej zrównoważoną już dziś, a także i w przyszłości.

Nasze podejście oparte na zasadzie #Rethink rozpoczyna się od oceny obecnych materiałów opakowaniowych, strategii pakowania i celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przedstawiamy fakty dotyczące różnych opcji pakowania: wpływ na środowisko, oczekiwany okres trwałości, koszt i wpływ na rynek. Mając do dyspozycji te dane, klient może wybrać materiał opakowaniowy i wzór, które najlepiej wpasują się w jego strategię zrównoważonego pakowania.

 

Nasza usługa: obliczanie wpływu na środowisko naturalne EU Packaging and Packaging Waste Regulation (PPWR)
NNZ Lunenburg 2021 (114)
Przemyślmy, wymyślmy od nowa, przeprojektujmy, zbadajmy i poddajmy recyklingowi Twoją ofertę opakowań.

Przemyślenie opakowania od nowa

Wybór opakowania ma bezpośredni wpływ na oddziaływanie produktu i marki na zrównoważony rozwój. Zrozumienie często niewidocznego wpływu opakowań na środowisko może być trudne. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie w zakresie opakowań? Aby ułatwić podjęcie decyzji dotyczącej materiałów opakowaniowych w oparciu o fakty, oferujemy usługę obliczania wpływu na środowisko naturalne: śladu węglowego oraz zużycia energii i wody. W naszej metodzie #Rethink, oprócz obliczania wpływu na środowisko, bierzemy pod uwagę możliwość recyklingu, zapobieganie marnowaniu żywności, wpływ na rynek i koszt materiałów. Dzięki metodzie #Rethink możemy wybrać materiał opakowaniowy i wzór, które najlepiej wpasują się w strategię klienta w zakresie zrównoważonego pakowania.

 

Wyjaśnienie naszego podejścia opartego na zasadzie #Rethink:

 

Opracowywanie opakowania na nowo

Na tym etapie zaczynamy na nowo opracowywać materiały opakowaniowe. Myśląc nieszablonowo, szukamy sposobów na wykorzystanie mniejszej ilości materiału lub znalezienie innego, mając na uwadze jedno: jak jeszcze lepiej chronić produkty – jak utrzymać ich świeżość przez dłuższy czas. Jest to ważny krok w walce z marnowaniem żywności. Opracowujemy nowe produkty i zawsze sprawdzamy je poprzez rygorystyczne prototypowanie i testy rynkowe.

 

Przykład: Bio Paper-Vento – kompostowalny gatunek papieru do maszyn VFFS

 

Przeprojektowywanie opakowania

Podczas przeprojektowywania komponentów opakowań klienta zastanawiamy się również nad sposobami usprawnienia ich obsługi i możliwymi rozwiązaniami w zakresie automatyzacji. I na tym etapie istotnym elementem podczas przeprojektowywania rozwiązań opakowaniowych są prototypy i testy rynkowe.

 

Przykład: zamknięcie Snap-Log do worków siatkowych na drewno opałowe

 

 

Przykład: worki siatkowe typu wicket do automatyzacji pakowania cebuli

 

Oprócz wprowadzenia tego typu worka siatkowego na całym świecie w celu wsparcia automatyzacji, zainwestowaliśmy również w rozwój techniki znakowania laserowego, która umożliwia szczegółowe i dostosowane do potrzeb klienta znakowanie górnej części worka siatkowego typu wicket. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bliższych szczegółów!

 

 

Przykład: worek budowlany Mega FIBC

 

Badania w zakresie opakowań

W firmie NNZ produkty opracowujemy z myślą o nadchodzących trendach rynkowych. We wszystkich naszych oddziałach stale zbieramy informacje i organizujemy specjalne „kawiarnie innowacji”, w których pracownicy, wraz z najlepszymi ekspertami w dziedzinie wzornictwa, generują pomysły. Najlepsze z tych pomysłów są następnie przekształcane w prototypy. Prototypy są prezentowane naszym klientom, aby wzbudzić ich zainteresowanie. Prowadzimy również badania ilościowe i jakościowe w celu walidacji produktów i gromadzenia informacji o konsumentach oraz uzyskania

 

Przykładowe badanie rynku przeprowadzone przez firmę NNZ

 

Badanie firmy NNZ: „Zachowania nabywcze konsumentów – opakowania owoców miękkich” Badanie firmy NNZ: „Preferencje konsumentów w zakresie opakowań jabłek”

Recykling opakowań

Recykling jest podstawą skutecznej gospodarki obiegowej w odniesieniu do materiałów opakowaniowych. W tym celu zawsze staramy się spełnić cztery warunki:

  • Produkt musi być wykonany z materiału, który jest zbierany w celach recyklingu, mieć wartość rynkową i/lub być wspierany przez program nakazany przez przepisy prawa.
  • Produkt musi być sortowany i łączony w określone strumienie na potrzeby recyklingu.
  • Produkt może być przetwarzany i odzyskiwany/recyklingowany w procesach recyklingu komercyjnego.
  • Materiał poddany recyklingowi staje się surowcem wykorzystywanym do produkcji nowych wyrobów.

 

Przykłady webinariów firmy NNZ

 

Recykling materiałów opakowaniowych jest tematem szeroko dyskutowanym. W firmie NNZ przyczyniamy się do osiągnięcia wspólnego zrozumienia tej kwestii poprzez organizowanie webinariów dla pracowników, klientów i dostawców. Zapraszamy do nich ekspertów z branży, aby wzbogacili naszą wiedzę informacjami o aktualnych trendach i technologiach. Dzielenie się to wyraz troski!

Webinarium firmy NNZ: „Recykling opakowań z tworzyw sztucznych” Webinarium firmy NNZ: „Recykling opakowań z włókien” Webinarium firmy NNZ: „Opakowania FIBC: wykorzystanie tworzywa rPET i jego wpływ na ślad środowiskowy”

 

Przykład: projekt firmy NNZ – recykling w modelu food-to-food plastikowych tacek na żywność

 

NNZ współpracuje z firmą Filigrade nad wdrożeniem nowej technologii wykorzystującej specjalny wytłaczany kod CurvCode do tacek z PP i PET. Umożliwi to w niedalekiej przyszłości recykling tacek PP i PET w systemie food-2-food. W pilotażowych liniach sortujących nasze tacki PET mają doskonałą czytelność, wynoszącą ponad 96%!

NNZ true coorperation
Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia swoich potrzeb w zakresie opakowań Kontakt
DLACZEGO SIEĆ OPAKOWANIOWA NNZ?
PRZEKSZTAŁCAMY

Zrównoważony rozwój
Ogólnoświatowe rozwiązania strategiczne
Pionierstwo
Rzetelność i etyka

PRAWDZIWA WSPÓŁPRACA

Długoterminowa współpraca
Praca zespołowa
Innowacja oparta na zasadzie #Rethink
Pełna obsługa logistyczna

ROZWIĄZANIA DOSTOSOWANE DO KONKRETNYCH POTRZEB

Niezależne doradztwo
Wgląd w innowacje
Bliskie relacje z klientem
Szeroka oferta

87dad78ea8417d6a5d9de198d48de6b48ff2d002
Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

"*" wskazuje pola wymagane

Jak postępujemy z Twoimi danymi? Przeczytaj nasze oświadczenie o ochronie prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania tych e-maili w dowolnym momencie.