NNZ true coorperation

Obsługiwane sektory rynku

Obsługujemy klientów z sektora rolniczego i przemysłowego na całym świecie, za pośrednictwem filii w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Afryce.

NNZ to międzynarodowa firma zajmującą się sprzedażą materiałów opakowaniowych na płody rolne i wyroby przemysłowe.

 

Od chwili powstania w 1922 roku firma NNZ jest w 100% firmą rodzinną, choć na pierwszym miejscu stoi zawsze interes i działalność firmy. NNZ ma obecnie 24 oddziały w 18 krajach, a także międzynarodową sieć firm, z którymi współpracujemy w ponad 50 krajach na całym świecie zarówno w zakresie rozwoju produktów i rynków, jak i w zakresie zakupów i sprzedaży. Firma NNZ sprzedaje na całym świecie materiały opakowaniowe przeznaczone dla sektora owocowo-warzywnego i przemysłowego. Klientów w naszych docelowych segmentach rynku obsługujemy w oparciu o zasadę „właściwych ludzi, prostej struktury i kultury działań następczych”. Sukces zawdzięczamy dzieleniu się wiedzą, wydajnym procesom, zróżnicowanym produktom, przejrzystej strategii zaopatrzenia zapewniającej właściwą cenę oraz silnej pozycji technologicznej i cyfrowej. Nasze podstawowe przekonanie brzmi: „Zmieniając opakowania, zmieniamy świat”.

Op Locatie Eindhoven (4)

Opakowania detaliczne na płody rolne

W centrum naszej uwagi

  • Docelowe produkty: owoce i warzywa
  • Docelowi klienci: zakłady pakujące obsługujące klientów detalicznych, międzynarodowi sprzedawcy detaliczni
  • Rodzaj opakowania: różne produkty, w tym przede wszystkim tacki i kubki PET, folie, worki i siatki wykonane z tworzyw sztucznych, papieru, celulozy, włókien, tektury i drewna.

 

Nasze podejście

Opakowanie odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu marnowania się żywności i utrzymywaniu świeżości płodów rolnych. Płody rolne stanowią szczególne wyzwanie pod względem materiałów opakowaniowych, ponieważ po zebraniu owoce i warzywa wciąż oddychają. Dobranie właściwego opakowania do produktu ma zasadnicze znaczenie dla wydłużenia okresu przydatności produktu do spożycia. Opakowania płodów rolnych odgrywają różną rolę w dostawach między przedsiębiorstwami (B2B) i między detalistami a konsumentami (B2C). Na obszarach miejskich straty produktów występują głównie podczas wymiany między detalistami a konsumentami, natomiast na obszarach wiejskich więcej produktów marnuje się podczas drogi z gospodarstw rolnych do sklepów detalicznych. W obu sytuacjach kluczowe znaczenie ma ograniczenie strat żywności poprzez wydłużenie okresu przydatności produktów do spożycia. Konsumenci, sprzedawcy detaliczni i producenci poszukują takich zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, które będą generować mniej odpadów i będą bardziej przyjazne dla środowiska, bez uszczerbku dla jakości opakowań. Firma NNZ oferuje szeroki asortyment zaspokajających te potrzeby standardowych opakowań na owoce i warzywa. Inwestujemy ponadto w innowacyjne rozwiązania i pomagamy klientom w dokonaniu opartego na rzetelnych informacjach wyboru zrównoważonej oferty opakowań.

Warehouse net packaging

Opakowania transportowe na produkty rolne

W centrum naszej uwagi

  • Produkty docelowe: materiały opakowaniowe do pakowania dużych ilości produktów (ziemniaki, cebula, marchew, kapusta, owoce…)
  • Klienci docelowi: rolnicy i zakłady pakujące
  • Rodzaj opakowania: różne produkty, w tym przede wszystkim: worki siatkowe, worki jutowe, worki do pakowania luzem (wentylowane), worki tkane z PP, torebki i worki papierowe, rękawy Top-Guard, rozwiązania Liqui-sorb do pochłaniania wilgoci, siatki do paletyzacji i narożniki stabilizujące.

 

Nasze podejście

Logistyka transportu płodów rolnych jest bardzo złożona, a opakowanie odgrywa kluczową rolę w wydłużaniu okresu przydatności produktów do spożycia. Płody rolne stanowią szczególne wyzwanie pod względem materiałów opakowaniowych, ponieważ po zebraniu owoce i warzywa wciąż oddychają. Dobranie właściwego opakowania do produktu ma zasadnicze znaczenie dla wydłużenia okresu przydatności produktu do spożycia. Logistyka transportu dużych ilości ziemniaków i warzyw jest bardzo złożona, dlatego firma NNZ współpracuje z hodowcami i rolnikami w celu dbania o to, aby produkty docierały do użytkowników końcowych w idealnym stanie. Aby zadbać o świeżość i nienaruszony stan płodów rolnych, bierzemy pod uwagę typ opakowania, temperaturę, wilgotność i inne czynniki.

Ziemniaki i cebula, kapusta, rzepa, cytrusy i niektóre produkty specjalne są zazwyczaj pakowane w worki siatkowe. Zaletą siatki jest nie tylko jej niski koszt, lecz również nieograniczony przepływ powietrza. Dobra wentylacja ma szczególnie korzystne znaczenie w przypadku cebuli. W przypadku eksportu ziemniaków materiałem opakowaniowym z wyboru są wciąż worki jutowe, ponieważ cechują je zalety takie jak doskonała absorpcja wilgoci, dobra wentylacja i miękkość (chronią skórkę ziemniaków). Wentylowane worki do pakowania luzem są najbardziej efektywne do przechowywania produktów takich jak ziemniaki i marchew.

RZ2 3255 © Ronald Zijlstra

Opakowania przemysłowe na pasze oraz produkty spożywcze i niespożywcze

W centrum naszej uwagi

  • Produkty docelowe: żywność, m.in. mleko w proszku, pasza dla zwierząt, produkty chemiczne (w tym nawozy), materiały budowlane
  • Klienci docelowi: producenci żywności, karmy dla zwierząt domowych lub paszy dla zwierząt oraz zakłady chemiczne
  • Rodzaj opakowania: różne produkty, w tym przede wszystkim: worki FIBC do pakowania luzem, worki tkane z PP, worki papierowe, worki siatkowe, worki bawełniane, worki foliowe, worki z siateczki, siatki do paletyzacji i narożniki stabilizujące.

 

Nasze podejście

Opakowanie to ważne ogniwo łączące producentów i użytkowników końcowych. Chętnie udzielamy klientom porad w zakresie efektywnych zakupów, przechowywania i logistyki. Nasz dział przemysłowy opracowuje i sprzedaje opakowania dla przemysłu spożywczego i paszowego oraz dla sektorów takich jak przemysł chemiczny, farmaceutyczny i budowlany. Chętnie pomagamy klientom w opracowywaniu koncepcji takich opakowań, które będą stanowić wartość dodaną dla każdego ogniwa łańcucha: od efektywnego przetwarzania i maksymalnej ochrony podczas transportu po atrakcyjną prezentację konsumentom.

DLACZEGO SIEĆ OPAKOWANIOWA NNZ?
PRZEKSZTAŁCAMY

Zrównoważony rozwój
Ogólnoświatowe rozwiązania strategiczne
Pionierstwo
Rzetelność i etyka

PRAWDZIWA WSPÓŁPRACA

Długoterminowa współpraca
Praca zespołowa
Innowacja oparta na zasadzie #Rethink
Pełna obsługa logistyczna

ROZWIĄZANIA DOSTOSOWANE DO KONKRETNYCH POTRZEB

Niezależne doradztwo
Wgląd w innowacje
Bliskie relacje z klientem
Szeroka oferta

87dad78ea8417d6a5d9de198d48de6b48ff2d002
Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

"*" wskazuje pola wymagane

Jak postępujemy z Twoimi danymi? Przeczytaj nasze oświadczenie o ochronie prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania tych e-maili w dowolnym momencie.