2BA 26F 3284063 2769875444 6

Nasza historia

Istniejemy już od 1922 roku, a to dopiero początek!

90 273 3284063 2769873692 6 (1)

Firma NNZ rozpoczęła działalność w 1922 r. i z powodzeniem nawiązywała kontakty z obcymi kulturami, traktując każdy kolejny dzień jako przygodę oferującą nowe możliwości. W oparciu o te atuty założyciel i jego następcy – rasowi przedsiębiorcy – dążą do osiągnięcia pozycji międzynarodowego dostawcy materiałów opakowaniowych dla klientów z sektora rolniczego i przemysłowego. Działalność rozpoczęliśmy w celu tworzenia inspirujących rozwiązań w zakresie opakowań z myślą o wspólnym sukcesie – naszym i naszych klientów, dostawców i pracowników.

Obecnie NNZ jest międzynarodową firmą specjalizującą się w produkcji opakowań dla klientów z sektora owocowo-warzywnego i przemysłowego. Rodzinna firma stopniowo przekształciła się w organizację z siedzibą główną w Groningen (Holandia), przychodami w wysokości 170 mln euro, 250 pracownikami, globalną siecią partnerów i 24 oddziałami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Afryce.

 

Czym jest NNZ? Rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb Jak działa NNZ? W oparciu o prawdziwą współpracę Dlaczego warto wybrać NNZ? Przekształcamy
NNZ Lunenburg 2021 (75)

Nasza wizja

Firma NNZ dąży do tworzenia inspirujących rozwiązań w zakresie opakowań z myślą o wspólnym sukcesie – naszym i naszych klientów, dostawców i pracowników.

 

Nasza misja

Oferujemy zrównoważone rozwiązania opakowaniowe dostosowane do obecnych i przyszłych potrzeb klientów, rozumiemy swoich klientów i wspieramy ich za pomocą czołowej oferty w najważniejszych obszarach oraz szybkim i dynamicznym usługom i dostosowanym do potrzeb klientów poradom.

 

Nasze przekonania

Osiągnąć to możemy wyłącznie dzięki elastycznym działaniom i mocnej sieci partnerów:

  • Pełnych entuzjazmu pracowników, którzy czują się doceniani i pracują z przyjemnością i pasją, realizując wspólny plan;
  • Opartej na zaufaniu współpracy z naszymi dostawcami i klientami;
  • Duchowi przedsiębiorczości i przygody.
Warehouse
Rozwój od zawsze opiera się na mocnych stronach firmy NNZ, w tym na ludziach, relacjach i wartości oferowanej klientom, zgodnie z naszą strategią obsługi i bliskiej relacji z klientem.

Nasza podróż

Libau pand 1923

1922-1930 Pionier

Pierwsze dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem pionierstwa: założyciel firmy Rien Boot (1889-1964) zaczyna naszą historię, zakładając w 1922 r. firmę NNZ (Noord Nederlandsche Zakkenhandel). Pierwszym oddziałem firmy był magazyn o nazwie Libau w Groningen, a wkrótce potem, w 1924 r., budynek nad kanałem Hoornsche Diep w Groningen. Do pionierskich działań należą: wyjazdy zagraniczne do krajów bałtyckich, Czech i na Węgry, a także zakup worków i tkanin z juty w Pakistanie, Indiach i Bangladeszu. W 1928 r. osiągnięto obroty w wysokości 334 000 NLG.

1930 1940 NNZ

1930-1940 Poszukiwania

Drugie dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem poszukiwań: Leendert Boot (1911-1972) podróżował po Europie, odwiedzając każdy jej zakątek w poszukiwaniu okazji do interesów. W 1939 r. odwiedził nawet Amerykę, gdzie nawiązał kontakty z cukrownią. W Ameryce zakupił papierowe i bawełniane worki na cukier, które wysyłał do Holandii statkiem linii Holland America Line.

NNZ Foto 22349 Hlwacv

1940-1950 Oddanie

Trzecie dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem oddania: aby sprostać rosnącemu popytowi, po wojnie Leendert ponownie wyruszył w podróż. W 1947 r. zakupił worki jutowe w Ameryce i Kanadzie. W odpowiedzi na rozwój Hiszpanii jako kluczowego rynku zbytu dla worków na cebulę, do asortymentu wprowadzono wielowarstwowe worki papierowe oraz zainicjowano wspólne przedsięwzięcie z amerykańską firmą American Chase Bag.

1ste jute printing machine

1950-1960 Niezawodność

Czwarte dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem niezawodności. Niezawodność dostaw i uczciwość biznesowa stają się siłą napędową firmy. W 1954 r. do firmy dołączył drugi syn Riena Boota, Wim Boot. W 1957 r. firma NNZ zatrudniała około 50 pracowników i świętowała otwarcie nowej siedziby, wyposażonej w pierwszą maszynę do druku na jucie.

New packaging materials

1960-1970 Zmiany

Piąte dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem zmian, a lata 60. – nowych dróg rozwoju firmy NNZ. Coraz większą rolę zaczęły odgrywać nowe materiały opakowaniowe – takie jak worki lino, wielowarstwowe worki papierowe, tektura, polipropylen i polietylen. Po odejściu Riena Boota 1 grudnia 1961 r. dyrektorami firmy NNZ zostali Leendert i Wim Boot.

Wim Boot Hr

1970-1980 Rebranding

Szóste dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem rebrandingu firmy NNZ. W 1970 r. Wim Boot podjął decyzję o zmianie nazwy firmy, Noord Nederlandsche Zakkenhandel N.V., na NNZ Industrial Packaging bv. Decyzja ta została podjęta ze względu na rosnące kontakty międzynarodowe oraz asortyment produktów, który nie ograniczał się już do worków, ale obejmował również wiele innych rodzajów opakowań.

MArco

1980-1990 Ekspansja geograficzna

Siódme dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem ekspansji geograficznej. W 1983 roku firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Niemczech, a dwa lata później własne biuro sprzedaży w Roswell w stanie Georgia, pod kierownictwem Marco Boota. W 1998 r. firma NNZ zatrudniała już 100 pracowników, miała 14 oddziałów międzynarodowych i w ciągu pięciu lat podwoiła obroty do około 100 mln NLG.

Len

1990-2000 Repozycjonowanie

Ósme dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem repozycjonowania. Do firmy NNZ dołączył Len Boot, który zrepozycjonował ją na niezależnego doradcę oferującego najlepsze rozwiązania w zakresie opakowań dla swoich klientów, rezygnując z własnej produkcji. Len uruchomił dział badań i rozwoju, który doprowadził do powstania serii wielokrotnie nagradzanych produktów opakowaniowych, takich jak rozwiązania Carry-Fresh, Liqui-Sorb i Twin-Bag.

NNZ Group and Benelux

2000-2010 Wizja

Dziewiąte dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem nowej wizji. W czerwcu 2002 r. wprowadzono nowe logo i hasło przewodnie: NNZ, sieć opakowaniowa. Firma NNZ stała się ośrodkiem międzynarodowej sieci producentów, zakładów pakujących, dystrybutorów, uczelni, rządów i klientów. Od 2004 r. firmą kieruje Len Boot, przedstawiciel trzeciego pokolenia. W dniu 11 maja 2007 r. firma NNZ otworzyła w Groningen nowe, zrównoważone biuro dla jednostki NNZ Benelux i Grupy NNZ. Ukoronowaniem dążenia firmy do jakości procesów i produktów są certyfikaty ISO i BRC.

NNZ Wereldkaart 2023 05 17

2010-2020 Wielonarodowość

Dziesiąte dziesięciolecie naszej działalności upłynęło pod znakiem wielonarodowości. Firma NNZ jest liderem na rynku opakowań transportowych, hurtowych i konsumenckich na płody rolne. Firma kontynuuje ścieżkę rozwoju w zakresie opakowań przemysłowych. Osiągnęła obroty w wysokości 170 mln euro, zatrudnia 250 osób i ma 22 filii w 18 krajach. Dysponuje również międzynarodową siecią firm w ponad 50 krajach, z którymi współpracuje na całym świecie.

Locations Groningen HQ

2020 – dziś Przekształcanie

Obecnie firma NNZ wciąż rozwija się jako międzynarodowa firma opakowaniowa obsługująca klientów na rynkach płodów rolnych i przemysłu, stosując strategię bliskiej obsługi i relacji z klientem, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój i innowacje we wszystkich aspektach działalności. Firma NNZ przekształca siebie, swoje produkty i usługi już od 1922 r., a to dopiero początek!

100 lat NNZ

100 lat NNZ

Firma NNZ przekształca opakowania już od 1922 r. Nie tylko poprzez tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów – także poprzez ciągłe przekształcanie swojej organizacji. Stworzyliśmy film zatytułowany „100 lat NNZ”, w którym dokładnie pokazujemy, w jaki sposób przekształcaliśmy i wprowadzaliśmy innowacje w opakowaniach w przeszłości i będziemy to robić w przyszłości.

DLACZEGO SIEĆ OPAKOWANIOWA NNZ?
PRZEKSZTAŁCAMY

Zrównoważony rozwój
Ogólnoświatowe rozwiązania strategiczne
Pionierstwo
Rzetelność i etyka

PRAWDZIWA WSPÓŁPRACA

Długoterminowa współpraca
Praca zespołowa
Innowacja oparta na zasadzie #Rethink
Pełna obsługa logistyczna

ROZWIĄZANIA DOSTOSOWANE DO KONKRETNYCH POTRZEB

Niezależne doradztwo
Wgląd w innowacje
Bliskie relacje z klientem
Szeroka oferta

87dad78ea8417d6a5d9de198d48de6b48ff2d002
Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

"*" wskazuje pola wymagane

Jak postępujemy z Twoimi danymi? Przeczytaj nasze oświadczenie o ochronie prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania tych e-maili w dowolnym momencie.